Orienteringsløp i regi av Alta O – lag 2017    

DATO

ARRANGEMENT

TID

MØTEPLASS

ANSVARLIG

KART

Tema

3/5

Snøspruten

Rekruttløype

18:00

Alta ungdomskole

Ruben Pedersen

Sprint kart

Gamle sentrum

Sprint

5 løyper

10/5

Treningsløp

Rekruttløype

18:00

Gakori skole

 

Espen Eng

Sprint kart

Gakori skole

Sprint

5 løyper

18/5

Treningsløp

Rekruttløype

18:00

Gakori skole

Marius Witte

Mathias Witte

Owe Witte

Gakori sprint

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 5 km

24/5

Bymesterskap – Fellesstart


18:00

Fellesstart 18:15

Komsa, tilfluktsrommet

Bjørnar Ødegårdstuen

Komsa

8 km - fellesstart

5 km -fellesstart

3 km(rekrutt)

26.-28/5

Treningssamling (10 år - )

 

18:00

Se egen innbydelse

Alta o-lag

 

Se eget opplegg

www.altaolag.no

27/5

Alta 2-dagers

16:00

 

Gakori og Sandfallet

Alta o-lag

Pål Opgård m. flere

 

 Gakori og Sandfallet

Mellomdistanse

28/5

Alta 2-dagers

11:00

Jaktstart

Langdistanse

31/5

Treningsløp.

Poster fra Alta 2-dagers

 

18:00

 Sandfallet

Thomas Frost

 

Gjennomløping av

løyper fra 2-dagers

7/6

Treningsløp

Rekruttløype

18:00

Storvannet, Tverrelvdalen

Arvid Pedersen

Rolf Pedersen

Kristendalen

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 5 km

10/6

Varanger 2-dagers

16:00

Fellesreise fra Alta

Varangerbotn

 

 

11/6

Varanger 2-dagers

11:00

Fellesreise fra Alta

Lebesby

 

 

14/6

Treningsløp

Rekruttløyper

18:00

Kvenvikmoen – merket fra Golfbanen.

Start på T-krysset

Ove Bjørknes

Harald Bjørknes

John H. Bjørknes

Kvenvikmoen

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

16/6

NNM på Mo

18:00

?????

 

 

Sprint

17/6

NNM på Mo

12:00

 

 

 

Normal

18/6

NNM på Mo

11:00

 

 

 

Stafett

17/6

Dugnad O-Hytta

11-16

Møt opp på O-Hytta. Info hva som skal gjøres kommer senere.

Kristin Tørum

 

 

21/6

Treningsløp

Rekruttløyper

18:00

Gapahuk Kaiskuri

Emil Jensen

Tom Einar Flermoen Paulsen

Kaiskuru

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

23.-24./6

Nordreisa IL

Fredag og Lørdag

 

 

 

Sprint

Mellom

2/8

Treningsløp

Rekruttløyper

18:00

Sandfallet skole

Kristin Tørum

Sprint

Alta vgs.

5 løyper

 

9/8

Treningsløp

Rekruttløyper

17:30

Bollo – 1 km syd for Storvannet

Thomas Frost

Bollo

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

12.-13/8

Hovedløpet/O-landsleir

Aldersgruppe 14-16 år.

 

Beitostølen, Vestre Slidre

 

 

16/8

Treningsløp

Rekruttløyper

17:30

 

Kjetil Fareth

 

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

23/8

6 km, 3-4 km, rekrutt

17:30

Klubbmesterskap

O-hytta

Odd Runar Dahl

Kuvann

Normaldistanse

26/8

KM lang

17:00

 

Pasvik Hauk

 

Se egen innbydelse

27/8

KM Stafett

11:00

 

Kirkenes/Sandnes IL

 

 

30/8

Treningsløp

Rekrutt

17:30

Vannbasseng på Komsa

Eskil Frischknecht

Gard Frost

Komsa

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

2/9

KM sprint/mellom

16:00

Gakori skole

Martin Frischknecht

Gakori skole

 

3/9

KM ultra

11:00

Bollo – O-hytta

Andreas Westgård

Bollo

 

6/9

Treningsløp

Rekruttløyper

17:30

Gourmutvoumbi – opp mot Gampvann

Merket fra RV93

Guro Brekkan

Gourmutvoumbi

2 korte N-løyper

1 lett 2-3 km

1 vanskelig 4 km

13/9

”Komsa opp”

 

Helge Pedersen

Skaialuft

Ruben Pedersen

Komsa

Bakkeløp

16/9

Professor Drøvel

10:00

Kvalsund/Neverfjord

Neverfjord IL

 

Langdistanse

30/9

BLODSMAKEN

10:00

 

Alta o-lag

Helge Pedersen m.f.

?

Fellesstart

11/10

Sesongavslutning

Premiering

18:30

Kantine på Høgskolen

Styret i Alta o-lag

 

 

 

21/10

”Borrasløpet”

14:00

Her kan det bli endring avhengig av føreforhold

Thomas Frost

Oppmøte Skogvannet

Bakkeløp –3 og  5 km

Ikke et o-flagg

 


Løypelengder ved vanlige treningsløp:                                                                                

1-2 løyper med N-nivå                                                                              

1 løype med litt vanskeligere C-nivå – 2-3 km                                                                     

1 løype ca. 4 km med A-nivå


Starttid:

Rekrutter og yngre løpere starter kl. 18:00 (f.o.m. 16. august kl. 17:30.). Disse vil da bli veiledet av erfarne løpere. Erfarne løpere møter opp kl. 18.00.

Fra kl. 18:30 (f.o.m. 16.august kl. 18:00) starter treningsløpet for de søm løper alene(de mer erfarne). 


Avgift:

Alta o-lag oppfordrer de som benytter seg av treningstilbudet til å melde seg inn i Alta o-lag gjennom MinIdrett og å betale treningsavgift.

Det er også mulig å betale 20/10 kr for hvert enkelt løp.